Нова музика

Нова музика: найкращі пісні грудня 2018

Данило Панімаш

Грудень, як завжди, не дуже багатий на нову музику. Музиканти — не роботи, вони теж відпочивають і готуються до новорічних свят. Проте ми зібрали плейлист з 15 найяскравіших треків, які нам підготував останній місяць 2018 року.

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

СЛУХАЙТЕ НА СВОЇЙ УЛЮБЛЕНІЙ ПЛАТФОРМІ:

1

The Raconteurs — Now That You’re Gone

Старий (насправді не такий вже і старий) Джек Вайт вирішив красиво відродити The Raconteurs — якраз після 10-річної перерви. Відродження пройшло успішно і без ексцесів, що і можна почути на цьому баладному заграванні з блюзом.

2

Shortparis — Страшно

Музичні акціоністи з Санкт-Петербурга випустили нову пісню, цінність якої значно підвищується після перегляду кліпу на неї. Це ті самі Shortparis — смертельно ніжні, таємничі, небезпечні.

3

Charlotte Gainsbourg — Lost Lenore

Чарівна Шарлотта Генсбур випустила новий міні-альбом Take 2, на якому особливо виділяється пісня Lost Lenore. Як завжди у Шарлотти — проникливо, щиро, пошепки і надзвичайно красиво.

4

alyona alyona — Залишаю свій дім

Головне хіп-хоп-відкриття минулого року продовжує розкривати свої карти. alyona alyona — це не тільки крутий флоу і потужна музика, але і яскрава медіаісторія. Нова пісня — про прощання з домом і переїзд до столиці.

5

21 Savage — Gun Smoke

Якщо і можна собі уявити саундтрек до диму, що здіймається зі ствола пістолета, то це саме він. Напружений, небезпечний трек, який змушує озиратися по сторонах.

6
La Dispute — Fulton Street
Fulton Street — новий сингл американських пост-хардкорщиків La Dispute. Обережно: під час прослуховування цієї надривної сповіді може виникнути почуття тотальної самотності перед жорстоким світом. При цьому ніщо не зможе вам допомогти.

7

Atomic Simao — Words Of Trouble

Ця гаряча суміш ейсід-джазу і спейс-року турбує почуття і малює перед очима яскраві картини різноманітних подорожей. Від музики Atomic Simao стає затишно і холодно, і виникає бажання зірватись у самотню подорож, накрившись ковдрою. Красиво, спокійно і без зайвих рухів.

8

The Decemberists — Traveling On

Коли б ще гурт з назвою The Decemberists випускав альбоми, як не в грудні? За що ми їм особливо вдячні, адже американські інді-музиканти повертають в цю зиму відчуття літа. Трохи наївна, однак прониклива і легка пісня, що змушує чекати на літо навіть якщо сили вже відсутні.

9

r.roo — horror

Інколи нам здається, що український електронний музикант r.roo — це робот, який був створений для того, щоб задавити своєю музикою всю іншу музику. Тільки за 2018 рік в нього вийшов альбом і кілька різних треків — сумарно 22 одиниці. Зупинятися r.roo не збирається, і добре — музика має звучати голосно, щоб ніхто не почув, як світ розбивається вщент.

10

Ice Cube — Arrest The President

Після тривалого мовчання з новим альбомом повернулися культові Cypress Hill, а після них камбекнулась ще одна легенда вест-коста — Ice Cube. Одразу ж перший трек Arrest The President вибиває з-під Дональда Трампа стілець, а з слухача — лайно. Потужний та агресивний антитрамповський гімн.

11
Silent Servant — Optimistic Decay
Американський технодіджей Silent Servant випустив дивний електронно-пост-панковий альбом. Пісня Optimistic Decay повністю виправдовує свою назву — розкладання і декаданс звучать не те щоб оптимістично, але з променями неявної надії.

12

Mutemath — EN 2018

Цей качовий і набридливий тріп-хоп розтікається по тілу і заспокоює нерви. Ніжність, легкість і крутий вайб — три головних складових цього треку. А ще крутіше пісня слухається з лайв-відео Пола Міні, який самостійно грає на всіх інструментах, котрі можна тут почути. Одночасно.

13

Great Grief — Feeling Fine

Ісландські пост-хардкорщики випустили відмінну пісню для того, щоб розтрощити щось у приступі неконтрольованого щастя. Feeling Fine по-справжньому заводить, хоч вокал і агресивний.

14

Banned Society — Homeboy

Дніпровські бешкетники Banned Society випустили другий альбом за рік. Їхня музика і так трохи заглючена, а трек Homeboy звучить так, ніби ботани вперше у житті обдовбалися чимось не дуже важким і пішли гуляти навколо свого будинку. Це мило, смішно, дещо втомлено і бедтріпово — тим і цікаво.

15

Gucci Mane — This The Night

Який же плейлист без трепу? Gucci Mane наганяє тривоги, і під цей трек хочеться сховатись під ковдру від нічних чудовиськ і не вилазити. Велика сила мистецтва криється не тільки у складності музики, але і в можливостях викликати подібні емоції.

16
АГОНЬ — Некружит
Костянтин Боровський і Антон Савлєпов продовжують видавати пісні-пранки і угарні відео до них. «Некружит» важко сприймати без кліпу, якого не існує. Подивіться і все зрозумієте. Або ж нічого.

16

Ivan Dorn & Victor Solf — Right Wrong

Засвітивши трек ще влітку 2018 на Atlas Weekend, Дорн та учасник гурту Her Віктор Сольф випустили його лише під кінець року. «Коллаба» була варта очікування. Фанк-композиція Right Wrong з елементами диско і хаусу напевно залетіла в новорічні плейлисти вечірок.

17

DZ’OB — T.Rex Song

Унікальний дніпровський колектив DZ’OB на початку грудня випустив новий EP, який відкриває пульсуючий трек T.Rex Song. Тут оркестр із гобоя, фагота (не того, що в «ТНМК»), скрипки та віолончелю переплітається з бітами, народжуючи в голові психоделічні картини. У світі важко знайти ще один приклад настільки інтелектуального звучання, в якому складна академічна музика з’єднується з електронікою.

18

Курган — Любопитство

Після успіху спільного зі Small Depo треку «Был Замечен» учасника «Кургана & Агрегата» потягнуло на серйозну лірику. Міні-альбом «Бібліотека странних знаній» закриває «Любопитство» — романтичний трек Жені Володченко про кохання до дівчини, заради якого можна втратити все, що маєш.

19

MONATIK — Всё, что мне нужно

Перед Новим роком MONATIK не міг залишити своїх фанів без подарунка. Пісня «Всё, что мне нужно» стала саундтреком до романтичної української комедії «Секс і нічого особистого» і звучить відповідно. Це приємний танцювальний поп-хіт з прицілом на радіо, який буде качати публіку на майбутніх концертах співака.

Слідкуйте за новою музикою на нашому сайті та телеграм-каналі. Приємного прослуховування!