Cаундпродюсер Сергій «Сир» Сорока випустив сольний альбом Fragments — це претендент на найцікавіший альбом 2024 року в Україні.
Нова музика
Саундпродюсер Сергій «Сир» Сорока випустив перший сольний альбом. Він вас здивує
Продюсерські альбоми в Україні — велика рідкість. До робіт Євгена Філатова (The Maneken), Івана Клименка (Vanek Foundation) і Влада Лібенсона (Libenson) нарешті доєднався Сергій Сорока, він же Сир — співзасновник «Сальто назад», який за останні роки попрацював над альбомами Курган & Agregat, Юлії Юріної та Міші Правильного, а загалом робить музику понад 20 років.
Ми знали, що Сергій може у хіп-хоп і фанк, а також зібрати рокальбом (звучання останньої роботи Юлі Юріної — його заслуга) і продуктивно працювати з попартистами. Проте його сольник Fragments розбиває усі очікування і заводить слухача у інший світ. Світ дорослої дитини, що розклала перед собою власний творчий та професійний досвід і перетворила на електронну оду своєму шляху.
Ностальгією та особливою інтимністю просякнутий кожен елемент Fragments. Від псевдоніма Mommy Buys a Dance Machine, самопальної обкладинки з фото молодого продюсера та наклейок із оголеними жінками на столі ще зовсім малого Сира до власне музики. Вокальні семпли його шкільного репгурту, семпли з базарних дисків, фрагменти пісень виконавців, яких продюсер слухав малим, матеріали часів його роботи в кіно — Сир буквально витряс цей альбом із жорстких дисків.
Щоб залишатися у контексті, продюсер запросив актуальних українських артистів — Паліндрома, Юлію Юріну, Latexfauna, Мішу Правильного, Ama Mamma та Kateryna Swirid. Вони частина гри, проте підпорядковуються правилам головного героя і не забирають на себе увагу — форма тут важливіша за зміст, а від майстерності продюсування та ідей альбому в Івана Клименка, з яким Сир робив «Сальто назад», почнуться нічні кошмари.
Враження від Fragments гарно підсумовує автор: «Усе викладене на таймлайн, здавалось би, без контексту та смислів. Як кольорові кубики, які складає маленька дитина у якійсь тільки їй зрозумілій логіці. Така собі дефрагментація та упорядкування усього, шо знаю і вмію».
Слухайте Fragments на улюбленій цифровій платформі:
Apple Music, Spotify, YouTube Music
Читайте також, як працює платформа «На її основі» і чому великий бізнес інвестує в українську музику — інтерв’ю з Іриною Горовою і Левом Жиденком.
Читайте також, як працює платформа «На її основі» і чому великий бізнес інвестує в українську музику — інтерв’ю з Іриною Горовою і Левом Жиденком.