Прості влучні тексти про тривоги дорослішання з відсилками до класиків та інтимна атмосфера на дебютному мініальбомі проєкту Promsonya.
Нова музика
Нове ім’я: Promsonya — зворушливий бедрум-поп із прифронтових територій
Promsonya — проєкт 18-річної Софії Пилипенко з міста Костянтинівка Донецької області. Пісні для свого дебютного мініальбому L’abri Cotier вона записала навесні 2020 року, коли була вимушена лишатися в рідному місті через локдаун.
Назва роботи походить із книги Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері» — в перекладі це «притулок на березі» або «абрикосове дерево». Під абрикосою вдома Софія вигадувала пісні та записувала їх разом із батьком-композитором.
Слухайте мініальбом: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
На першій пісні «Майже гола» співачка презентує себе фразою «Я пахну вулицею і часто здається, що я майже гола», одразу ж занурюючи у відверту атмосферу мініальбому. Чіпкі мелодії місцями забирають увагу, однак Софія нагадує про себе лаконічними фразами: «Я б знищувала міста, тільки щоб розігрувати сцени з тобою на фоні» або «Холодна тиша наших тіл так гучно перекрикує цю бурю».
Лірика Promsonya передає тривогу юної дівчини, що намагається зорієнтуватися в шаленому світі — наче співачка Cat Power раптово помолодшала на 30 років, але зберегла свій досвід.
«Це альбом про добровільну ізоляцію від зовнішнього світу, яка виникає внаслідок вимушеної. Альбом про унікальний перехідний етап, коли ти здаєшся собі дорослим, але насправді ще залишаєшся дитиною», — коментує реліз Соня.
L’abri Cotier поєднує елементи інді-фольку, італійської поп-музики 60-х, джазу та вусатого фанку і демонструє широкий музичний бекграунд Софії та її батька-композитора, який допомагав доньці з аранжуванням.
За словами співачки, на мініальбом вплинула творчість Mazzy Star, Девіда Бові та Джонні Мітчел, але найбільше — улюблена література дівчини. Так, пісня «В’язень» відсилає до «Бурі» Шекспіра, а «По кому подзвін» — це музичні роздуми над проповіддю Джона Донна.
За 15 хвилин альбому Promsonya вдається зачепити слухача цікавими мелодіями та влучними текстами і розказати історію, у якій є місце сльозам, сміху та болю. Це мініальбом, який ми точно пригадаємо, коли будемо формувати списки найкращих українських релізів року.
Дивіться також кліп на першу пісню Lorde за 4 роки.