Самобутній та інтригуючий гурт «Покруч» зненацька заявив про себе вперше за три роки.
Нова музика
Гурт «Покруч» повертається: одразу три кліпи та нова пісня з майбутнього альбому
«Покруч» — нетиповий проєкт учасників «ТОЛ», Vivienne Mort і MegamasS, запущений у 2015 році. Гурт майже не спілкується з пресою, не дає концертів і займається виключно творчістю. За весь час існування видав лише 5 пісень, але сьогодні зненацька повернувся з трьома кліпами.
Перший — на вже знайому пісню «Ци». Чорно-біла образна рефлексія на постійний інформаційний шум та набуті соціальні принципи, які витискають людину з реальності.
Другий — на дебютну пісню «Сад». У відео все так чи інакше пов’язано з Деревом Життя.
Третій — лірик-відео на першу за три роки нову пісню «Танго», яка увійде на майбутній альбом. Дивіться історію про зиму очима літньої машиністки.
Щоб зрозуміти, що взагалі відбувається з гуртом «Покруч», ми списалися з фронтменом, автором музики та текстів Євгеном Петрусенком.
«Покруч» спочатку випустив п’ять пісень і зник на три роки. Тепер гурт повернувся з трьома кліпами та новою піснею. Чому така нестабільність?
Насправді ці п’ять пісень теж виходили не одразу, а з відчутним проміжком часу. Але головне те, що вони вийшли.
— З кліпами приблизно така сама історія — просто з’явилася ідея зачекати, поки їх домонтують, і випустити одразу всі. Хронологічно спочатку був «Ци», потім — «Сад» і «Танго». Але весь цей час ми також готували та записували матеріал для альбому.
У вас шість кардинально різних пісень, які не вписуються в жодні рамки. Такий собі «музичний вінегрет». Яке місце «Покруч» на українській сцені? Або навіть на світовій.
— В мене немає відчуття, що це «вінегрет». У кожному з цих творів відчувається «Покруч».
У чому мета й бажання «Покруч»? Те, що ви робите — це просто самовираження та пошуки себе? Чи є амбіції бути чимось більшим, ніж гурт талановитих експериментаторів? Що хочете сказати світу, що бажаєте залишити після себе?
У мене таке відчуття, що це світ хоче щось сказати, а ми просто попали під руку. Головне — це розчути музику, яку вже майже не чутно через інформаційний шум сучасності. І тоді, напевно, ти знайдеш місце, звідки вона лунає.
Радимо також зацінити новий гурт Ragapop — експериментальну електроніку від учасниць Dakh Daughters.