У лютому Паліндром став переможцем спеціальної номінації Aprize від медіа СЛУХ і «Радіо Аристократи» та отримав медіапідтримку обох редакцій на 2021 рік. Сьогодні ми презентуємо роботу виконавця, якою він розпочинає новий етап творчості.
Нова музика
Прем’єра. Паліндром відкриває новий етап творчості піснею «Останній танець»
«Останній танець» — не просто перша пісня з майбутнього альбому Паліндрома, а й демонстрація його жанрових змін, тематик і настроїв. Особиста рефлексія на минуле змінилася різкою реакцією на те, що відбувається навколо Степана Бурбана зараз, що йому огидне і, навпаки, подобається. Жорсткий наратив пісні передається в сатиричному кліпі на талант-шоу.
Слухайте пісню на цифрових платформах: Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer.
Ми поспілкувалися зі Степаном про зміни, нову пісню та символізм у кліпі, тяжіння до репу і не тільки. Приводимо частину розмови — повний запис слухайте запис на сайті онлайн-радіо.
Перші два альбоми Паліндрома були про особисту рефлексію, спогади та переосмислення. Нова ж пісня ніби вмістила весь твій біль щодо життя в Україні. Паліндром трансформується? Про що буде наступний альбом?
— Усе, що я роблю у своїй творчості, так чи інакше відображає те, що я переживаю у своєму житті. Перші два альбоми були такими, тому що я нарешті збагнув втрату близької мені людини, і вирішив це зафіксувати.
Перше, що спадало на думку, коли я згадував образ бабці, — це дитинство, потім юність. Це й вмістилося на два релізи, поки я не зрозумів, що вже все сказав. Це був своєрідний сеанс у психотерапевта.
Стосовно тематики майбутнього альбому… Якось ми сиділи з невеликою компанією в кафе, розмовляли, чекали їжу. І мова пішла про таке явище, як черга. Почалися жарти про совок, що нібито для людини, яка стоїть у черзі, це найприродніша позиція. І тоді я збагнув, що ці черги нікуди й не ділися. Я їх бачу щодня, і цей совок такими метастазами проріс у свідомість багатьох людей.
Судячи з кліпу, ти негативно ставишся до талант-шоу. Якщо так, то чому? І чи є шоу, на яке ти таки хотів би потрапити?
— Так уже повелося, що так зване кумівство у нас процвітає вже давно. Коли люди з одного середовища сприяють всім, хто свій. Навіть якщо цей «свій» — нездара. Натомість ігнорять насправді талановитих людей з так званого чужого середовища. І ця політика, на мою думку, давно вже вкорінилися в усі наші франшизи відомих талант-шоу.
Окрім цього, всі ми розуміємо, що сучасне телебачення базується на певному саспенсі, коли основною метою є не висвітлення талантів, медійна допомога, а рейтинг. Тому часто можна побачити, як у такі шоу запускають з десяток олігофренів і публіка в заслиненому захваті задихається від сміху разом із суддями. Це все не моя історія та ніколи нею не буде.
На твою думку, чи можуть медіа в Україні впливати на становлення артистів
Я думаю, звісно, можуть. В ідеалі так і має бути. Яким би геніальним не був артист, я визнаю, що в сучасному світі без медіапідтримки важко. Якщо медіа і артист перебувають у грамотному союзі, є шанс, що тебе почує набагато більше людей.
Більше питань і відповідей Степана слухайте в аудіоверсії «Радіо Аристократи».
Нагадаємо, у 2020 році Паліндром випустив альбом «Стіни мають вуха», який ми поставили на третє місце в рейтингу найкращих українських альбомів року. Кілька робіт Степана Бурбана також потрапили в аналогічний рейтинг пісень.
Читайте також про те, як Іван Дорн начитав «Енеїду» для онлайн-бібліотеки.
Фото: Оля Климук