Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Це регулярна підбірка нової української музики від СЛУХ.
Наш плейліст українських новинок регулярно оновлюється — підписуйтесь на цифрових платформах:
Над своїм першим серйозним повноформатним альбомом DOROFEEVA працювала разом із Мішею Кацуріним, Іваном Клименком, Владом Лібенсоном та іншими. На Heartbeat Надя виходить зі своєї попмузичної зони комфорту, експериментує зокрема з латиною та роковим звучанням. Це легко пояснити: кожен трек — це опис окремого стану співачки: радість, сум, пристрасть, відчай, розпач, надія. У найсумніші часи народжувалися її найсвітліші пісні, і навпаки, розповідає Надя. Цікава, різнобарвна попмузика від однієї з найважливіших у жанрі співачок.
Трохи смутку, трохи агресії, трохи рефлексії, багато внутрішніх змін — і маємо дебютний повноформатник івано-франківського виконавця Sad Novelist. Десь сумний постпанк, десь злісний навколотреп-метал. На альбомі ми співставляємо історії життя художників Пабло Пікасо та Амадео Модільяні, а ще дізнаємося, що самотнішим за Новеліста є тільки Бог. Вийшов щоденник, який зафіксує процес дорослішання артиста.
Одне слово виникає під час прослуховування третього альбому «Села близнюків»: чарівно. На відміну від попереднього, цей повноформатник повністю записаний лише однією людиною, засновником і фронтменом колективу. Тут змішалися дрімпоп, шуґейз, електроніка та індірок, а атмосфера — мрійлива, заспокійлива, меланхолійна, навіть трохи психоделічна. До списку альбомів для споглядання зорь у небі додаємо «Люди перестали бути людьми».
Пів року тому Юрій Буличев випустив альбом Unrelated — інтровертний, деприваційний, засипаний ембієнтовими хвилями. Тепер на контрасті продюсер презентував кардинально протилежний за концепцією Related, що став результатом співпраць із представниками української експериментальної сцени. Серед запрошених гостей — Khrystyna Kirik, maxandruh, ummsbiaus, «ногируки», Євген Гордєєв (Kurs Valüt) та багато інших.
Альбом — доказ того, наскільки важлива єдність. Синергія, звʼязок — ось ключ до гармонії і досконалості, яких неможливо досягнути у випадку ізоляції від інших.
Мініальбом — новий, а пісні на ньому — ні. Кожну композицію ще 10 років тому написав фронтмен Олексій Богомольний задовго до появи Omana. І ось вони отримали звучання. Для гурту цей процес став певною капсулою часу, яка дозволила подивитися на свою музику під новим кутом. Усе нове — добре забуто старе.
Миколаївський гурт презентував свій дебютний альбом. Як зазначають блек-металісти, літера «Ї» — це символ пошуку української ідентичності, яку намагаються викорінити не перше століття, як літеру «ї» з щоденного мовлення. У контексті альбому, «Ї» — це маніфест проти імперіалізму, що намагається знищити українську державність.
Просто послухайте. Bahroma та KRUTЬ присвятилу нову пісню захисникам і захисницям України. Щемко, болісно, ніжно.
На подвійному синглі зустрічаються Disappeared Completely двох епох: до виходу альбому Pretty Average і після. Хто сумував за спокійними, гіпнотичними DC — ось вони повернулись. Хто полюбив їхню відчайдушну рокову сторону — не переживайте, все на місці.
Перша частина No Place For Me (яку підкріпили кліпом) — спокійна, з приглушеним вокалом, друга — енергійна, сповнена драйву. Чорне і біле, холодне та гаряче, сумне і радісне — у кожної медалі є дві сторони. Тож коли здається, що навколо суцільна безвихідь, варто нагадати собі, що десь точно є світло в кінці тунелю.
Новий сольний трек Кургана (так, без Агрегата) за останні три роки. Ретровейв-біти, образна екзистенційна лірика. Сумна композиція про реалії війни росії проти України.
Маємо тендітний симбіоз — R&B від Yarima та хіп-хоп від OTOY. Зворушлива оповідь про кохання, у світі якого час від часу ідилія зникає й перетворюється на загрозливий ураган.
Криза ідентичності — питання серйозне. Проте Do Sliz та SadSvit знайшли до нього підхід. Із запалом вони нагадують собі та слухачам, що, хоч і здається, що в житті нічого не має сенсу, треба памʼятати, ким ти є, був і що тебе сформувало.
Настю, є проблема… Здається, The Curly хоче бути не з тобою, а з твоєю мамою. Жарти про «матусь» вийшли на новий, музичний рівень.
Історія закоханості, коли хочеться драми і бути комусь потрібним. Але в цій погоні за щастям герой наступає на всі граблі, ігнорує всі червоні прапорці й потрапляє в усі можливі пастки, результатом яких є кінець. Комбінація насичених синтів, гучних брейкдаунів та щемкої лірики підвішує у стані між болючою ностальгією і гірко-солодким примиренням. Завершення чергової ери «Джозерс».
Кожна нова пісня «пропащої сили» стає доповненням їхньої хроніки буднів київської молоді. От ми виходимо зі станції метро «Сирець» і йдемо на вечірку на честь дня народження в чотирьохкімнатну квартиру. За законами жанру, ліричний герой у якийсь момент вечора починає рефлексувати про свої дії й вчинки, а результатом цього мисленнєвого процесу стає розуміння, що «все не має сенсу».
Ніжно-космічний електропоп, під який потрібно зливатися і розчинятися в обіймах коханої людини.
Badwor7h разом із київським продюсером Kørper створили брутальну електроніку з кричущими синтезаторами. Зубодробильний трек, що надає крила, енергію і бажання рухатися зі швидкістю світла.
Приємна, легка, психоделічна індірокова пісня про безтурботні часи та минулу легкість буття.
У рамках проєкту «Дім звукозапису» Ziferblat виконали кавер на пісню «Друг» гурту «Океан Ельзи». До колективу доєднався академічний симфонічний оркестр.
Джамала випустила кліп на пісню ARAFAT DAĞINDAN із альбому Qirim, який ми обрали найкращим альбомом 2023 року. Режисер — Герман Нєнов. У відео присутні архівні відео артистки з Криму в оточенні її близьких.
Альтрокгурт присвятив нову пісню своєму безтурботному дитинству. Ностальгійний трек, підкріплений зворушливим кліпом, який режисувала Ірина Мордюшенко, а операторкою виступила Анна Корман-Лозінська. У відео використали архівні кадри з дитинства вокалістки Марини Слободяник.
Цю пісню Jerry Heil та Юлія Саніна (The Hardkiss) придумали та записали за півтори години на студії саундпродюсера Ігоря Кириленка. Як пояснює Яна, на написання її надихнув японський вислів, покладений в назву композиції. Філософія вабі-сабі вчить задовольнятися малим і показує, що ніщо не вічне, але водночас безслідно не зникає. Десь у цій заплутаній філософії артистка побачила життя мільйонів українців, що і зафіксувалося у новій роботі.
Ось і кліп на пісню «Мовчи» на слова вірша Євгена Плужника з останнього альбому колективу «Замордовані. Подзвін перший». Режисеркою чорно-білого кінематографічного відео стала Дарина Ши, з якою «Пиріг і Батіг» уже працювали над кліпом на «І гріховна і свята».