Головна ТекстиІсторія кліпмейкінгуНова музикаНовини

Нова музика

Той самий Crazy Frog повернувся з першим треком за 10 років

Максим Комлєв
10 Гру 2021

Один із найвпізнаваніших анімаційних персонажів Crazy Frog знову «виконує» популярні пісні. Його перший за 10 років трек — мешап пісні It’s Tricky від легенд репу Run-DMC.

Перед тим, як послухати нове творіння жабеняти, варто повернутися в минуле. У 1997 році шведський студент Деніель Мальмедаль публікує в інтернеті імітацію звуку старту двигуна мопеда. Запис розходиться в мережі, а хлопця навіть запрошують на місцеве телебачення.

У 2003 році художник Ерік Вернквіст (також зі Швеції) придумав персонажа і назвав його «Дратівливе щось» (The Annoying Thing). Він просто хотів уявити, яке створіння могло б видавати подібний звук. Згодом художнику написав Даніель і разом вони зробили це відео:

Ім’я Crazy Frog придумала німецька компанія Jamba!, що продавала рингтони для мобільних телефонів. Вона викупила права на персонажа у творців. Той самий рингтон вийшов у 2004 році та став шалено популярним — лише за перший рік його завантажили 11 мільйонів разів. 

А вже у 2005 році Crazy Frog «випускає» пісню на основі композиції Гарольда Фальтермейера Axel F, яка в 1984 стала саундтреком фільму «Поліцейський із Беверлі-Гіллз». Станом на сьогодні кліп на неї має понад три мільярда переглядів на YouTube.

Пісня чотири тижні очолювала чарти Великобританії, потрапила в хіт-паради інших країн, зокрема в Україні, та запустила музичну кар’єру Crazy Frog. До 2009 року під його ім’ям вийшло три альбоми (ремікси на популярні пісні з характерними звуками жабеняти) та кілька кліпів.

Crazy Frog як проєкт призупинився у 2009 році, коли завершилася мода на рингтони. Тепер він повертається, щоб спробувати захопити нову аудиторію через TikTok, каже президент компанії A&R Вольфанг Босс, якій належать права на музику Crazy Frog. Камбек розпочався з мешапу на пісню It’s Tricky легенд репу Run-DMC і кліпом, в якому жабеня викрадає ракету та летить у космос.

Подивіться також новий кліп Стаса Корольова. Це пластилінова анімація, створена з 1787 фотографій.

  • Новини

    Розпочався відбір на участь у Нацвідборі на «Євробачення-2025»: як податись17 Вер 2024
  • Новини

    Платформа «На її основі» запустила гранти для підтримки артистів11 Вер 2024
  • Новини

    «Телебачення Торонто» випустило сюжет про артистів, які поїхали з України. Деякі відповіли на критику2 Вер 2024
  • Про проект
    © 2025 Всі права захищено.