Нова музика

Нова українська музика, яку варто послухати. Січень 2020

Данило Панімаш

Найцікавіші альбоми, пісні та кліпи українських артистів від онлайн-журналу СЛУХ. Тут і зараз.

Новий альбом від Pur:Pur, пісні для нацвідбору на «Євробачення» від гурту [O], TVORCHI та Cloudless, перший офіційний ремікс на пісню «ДахиБрахи» від DJ Nana, дует Олега Скрипки та Христини Соловій, дивовижний дебют від новачків Blast Shapes, GTA-кліп alyona alyona та ще трошки відео, пісень і альбомів.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

АЛЬБОМИ

Blast Shapes — Cosmic Dance

Дуже незвично чути рок-музику 1980-х у 2020-му. Хай там ретровейв, диско, але рок?! І цю нішу флешбеків у рок-гімни 1980-х забирає собі гурт Blast Shapes, який ну дуже потрясно відтворює атмосферу ніжності. Прямо хочеться натягти лосини, закотити очі й рядитися у блискучі речі.

can’t sleep — шість фото, що привели мене до тями

Абсолютно кайфовий абстрактний інструментальний хіп-хоп з міста Бахмут. Це музика, під яку хочеться залізти в крісло, налити собі дорогого алкоголю, приглушити світло і насолоджуватись, аж поки не заснеш.

Pur:Pur — Smile
Красивий і атмосферний альбом від харківського інді-поп-гурту. Хоча ідея змішати російськомовні та англомовні пісні виглядає не дуже гарною, адже через це альбом втрачає і цілісність, і сенси.

Complete! — Disappointment & Hope

Бадьорий та свіжий хардкорний панк з Івано-Франківська, дуже мелодійний і емоційно світлий. Чутно щиру любов до жанру. А пісня Endless Winter — хіт з настільки хуковим приспівом, що від нього виростають крила. Дуже яскрава робота.

General Sherman — Evil Spirits

Що це таке? Постпанк з репом? Пишуть, що це альтернативний хіп-хоп, однак тут намішано стільки жанрів, що дуже легко загубитися. Музично цікавий альбом, проте чувакам потрібно вдосконалювати вокальні скіли.

We The Censors — We The Censors

Гарний альтернативний рок з Києва, драйвовий і трохи брудний. У деяких моментах музиканти зриваються у агресію і це не те, що ріже вухо, однак вибиває стілець з-під сідниць. Як, наприклад, на пісні Hide In A Plain Sight. Симпатичний альбом.

Silvertown — ZRADA

Метал, поєднаний з електронікою та поп-співом із примарним репом. Є приємні місця, однак є і досить дивні, зокрема ламаний приспів у пісні R&M. Здається, хлопці поки що розходяться у своїх бажаннях того, що вони хочуть грати — щось качове і танцювальне чи ламаний метал.

KALITA — KALITA

Місцями повільний, місцями танцювальний поп-дебют. Інколи музика стає досить задушливою і викликає страшенне відчуття дискомфорту, як на пісні Say My Name, через своє звучання. Однак у цьому навіть є мазохістський присмак. Цікаво, як буде розвиватися гурт далі.

ПІСНІ

[O] — Там, куди я йду

Учасники національного відбору на «Євробачення» показали трек для нього. Після прослуховування хочеться лише побажати гурту перемоги, а пісні — активну ротацію на радіо. Чудова робота.<

Zetetics — Соль / Сіль

Ліка Бугайова та гурт Zetetics випустили ніжну акустичну пісню в двох варіантах — російськомовному та україномовному.

Vlad Gnatenko — Sunny In Jam

Минулого року співак Костянтин Почтар (Postman) і режисер Андрій Бояр запустили лейбл WATRA. Схоже, це буде місце для світлих сінгер-сонграйтерів, одним із яких став Влад Гнатенко. У житті він коваль, але з таким голосом треба кувати музичне залізо.

ISLANDINSIDE — Canvas

Андрій Савін продовжує радувати прекрасною музикою і саунддизайном. Чекаємо на новий альбом.

Cloudless — Drown Me Down

Ще одні учасники нацвідбору на «Євробачення» вирішили зайти з гітарною піснею. Звучить аж занадто типово навіть для такого конкурсу.

DJ NANA feat. DAKHABRAKHA — Шо з-под дуба

Перший офіційний ремікс на найпопулярнішу пісню «ДахиБрахи», і належить він DJ NANA.

Tvorchi — Bonfire

Перспективний дует також йде на «Євробачення» з не менш перспективною піснею.

Mountain Breeze — Why Don’t We

Ніжна, як літній бриз, пісня від полтавського гурту, яка підтверджує його назву.

Dobra — Хто я

Чернівецька реперка випустила новий і дуже крутий трек, балансуючи між ніжністю і важкістю буття.

Orpha — Eyes & Coat / She Was

Творці одного з найкращих українських альбомів 2018 року, мелодійні пост-хардкорщики Orpha, повертаються з двома новими і емоційними піснями.

Liquid Hype — The Daydreamer

Трек, що повністю відповідає своїй назві, від композитора Євгена Рогулі, який змішав всього потроху — і фанк, і абстрактну етніку, і біти, і співи акустичної гітари.

Danny Delta — Пінт

Агресивний і сповнений люті трек від українського репера. Втім, інколи його агресія здається напускною.

ВІДЕО

alyona alyona — Дикі танці

З відео у реперки, як завжди, все на висоті. Тут вона перевтілюється у героїню гри GTA, катає серед панельок на жигулях і валить дикі танці з типочками з району.

Олег Скрипка та Христина Соловій — Зима

Неочікувана (чи навпаки?) колаборація Христини Соловій і Олега Скрипки. Красивий кліп, красива Христина, красиві декорації та Олег Скрипка в образі романтичного батька.

krapka;KOMA — Sweet Distraction

Дуже крутий трек від гурту, у якого цих треків всього два. А треба більше.

Твій Бог Сьогодні П’яний — Чорна Справа

Мабуть, найзліші репери України випустили новий кліп на нову пісню «Чорна справа». Після цього стає зрозуміло, що у цих хлопців дійсно «темні дєлішки».

Tik Tu — Introvert

Гостросюжетна байка про лісову мавку — тернопільський гурт не зраджує своєму стилю.

Брати Станіслава — Поролоновий світ

Дуже пафосний кліп на дуже пафосну пісню від дуже пафосного гурту. Та хто сказав, що пафос — це погано?

The Hypnotunez — Be My Hypno

Естетика VHS-записів набирає обертів. От і Гєра Луїдзе з гуртом The Hypnotunez не встояли перед її чарами.

Karoon — Niyak

З одного боку, електронний дует Karoon має власну естетику трешу та угару. Але в новому кліпі вона чомусь зникає. Хочеться, щоб дует Karoon нарешті відпустив своїх демонів на волю і перестав соромитися.

Zigmund Afraid — Pleasure Was Mine

Ще один милий і теплий кліп у стилістиці VHS, зроблений на колінці, на дійсно кльову, але затягнуту пісню з мелодією, від якої вже через хвилину втомлюєшся.

Читайте також про 10 молодих артистів, за якими ми радимо стеити у цьому році.