Нова музика

Наслухали #6:
найкращі альбоми п’ятниці

Максим Комлєв

Вони працюють, ми збираємо, ви слухаєте — рецепт п’ятниці не міняється. Розказали про найважливіші альбоми, що вийшли на цьому тижні.

Радимо не пропускати платівки Gorillaz та Bullet For My Valentine тим, хто йде на фестивалі U-Park і Zaхіdfest відповідно. Треба ж бути в контексті.

Gorillaz — The Now Now

Gorillaz — The Now Now

Платівка, яку скоро почує столиця України.

Новий альбом Gorillaz выходить всього через рік після попереднього. Цікаво, що на відміну від великої кількості фічерінгів на минулих роботах гурту, на The Now Now майже на всіх піснях співає лише Деймон.

Drake — Scorpion

Drake — Scorpion

Черговий альбом репера, що звик бити рекорди прослуховувань на стрімінгах і докручувати нулі на кількості переглядів кліпів. Інша справа — творчість канадця. Уже давно Drake не випускав хвилюючих робіт, які б урізноманітнювали жанр. Чи змінить ситуацію 25-трековий Scorpion, на якому є фіт з Майклом Джексоном?

Bullet For My Valentine — Gravity

Bullet For My Valentine Gravity

Уельські рокери повертаються з альбомом, який має стати основою їх сет-листа на Zaxidfest. Час вивчати нові пісні та згадувати улюблені хіти.

Florence + the Machine — High As Hope

Florence + the Machine — High As Hope

Новий альбом шотландської принцеси, яку давно чекають в Києві.

Для High As Hope пісні писали не останні люди в музичній індустрії: Jamie Smith (The xx), Tobias Jesso Jr. (Adele), Sampha (Kanye West, Drake), Andre Wyatt (Liam Gallagher, Bruno Mars). Цікаво, як залучення таких впливових сонграйтерів вплинуло на звучання альбому. 

John Coltrane — Both Directions At Once: The Lost Album

John Coltrane — Both Directions At Once: The Lost Album

Відомий джазмен записав цей альбом ще в 1963, але його оригінальні плівки було втрачено. Плівку з поперднім міксом платівки Колтрейн віддав дружині. «Загублений альбом» відтворено саме з цього носія, який через 55 років знайшли родичі дружини Джона.

Jim James — Uniform Distortion

Jim James — Uniform Distortion

Уже традиційно сольні альбоми фронтмена My Morning Jackets слухати цікавіше, ніж роботи групи.

Натхненням для створення Uniform Distortion стало фото Illuminated Man, яке музикант побачив у старому журналі The Last Whole Earth Catalog. Джеймс каже, що воно змусило його замислитись про пристрасть людей до технологій, а також проблеми споживання інформації. Власне, цим питанням і присвячений альбом.

The Vines — In Miracle Land

The Vines — In Miracle Land

На початку 2000-х австралійці були в когорті гуртів, що повернули рок-музику в мейнстрім. На жаль, The Vines так і не змогли повторити успіх першого альбому Highly Evolved. Але кого це хвилює, якщо гурт і далі роздає рок? Новий альбом – найкраще, що робив гурт за багато років. 

The Interrupters — Fight the Good Fight

The Interrupters — Fight the Good Fight

Трохи ска перед вихідним не завадить. Особливо, коли на розкуті панк-ритми накладається жіночий вокал.

Red Baraat – Sound the People

Red Baraat — Sound the People

Індійські американці дарують cонячний мікс із хіп-хопу, джазу, фанку, бхангри (це такий поп в Індії).

Пісні, що йдуть від землі, та музика, яка не вписується в жанрові рамки. Ти або ловиш цей ритм, або проходиш повз.

Tropics – Nocturnal Souls

Tropics — Nocturnal Souls

Найцікавіший альбом тижня залишили наостанок.

Ігнорувати ці ритми – шкодити собі. Це музика, під яку ти танцюєш, закривши очі, а люди з подивом дивляться на тебе. Вона десь поза настроєм і часом. Британському продюсеру (за допомогою гурту BADBADNOTGOOD) вдалося створити таку психоделічну атмосферу, в якій і джаз, і електроніка почувають себе комфортно. Безумовно, один з найяскравіших альбомів року.