Тексти

Все круто: огляд головних фестивалів Києва

Максим Комлєв

As hot as f*ck — так можна описати музичне літо в столиці України. Окрім гучних сольних привозів, нас чекають не менш розкішні лайнапи місцевих фестивалів.

Дивимося, що для нас підготували головні фестивальні гравці Києва.

BeLive

21−24.06 / НСК «Олімпійський»

Амбіційний проект під кодовою назвою «вулична їжа на стадіоні». Поєднуючи фестиваль з лайфстайл-дозвіллям, організатори планують поставити рекорд з відвідуваності НСК. Як вони хочуть цього досягти?

Серед хедлайнерів — улюбленці української публіки — гурт HURTS, легендарний Jamiroquai та шановані в Європі Everything Everything.

На інших сценах виступлять молоді українські гурти — Latexfauna, INDT, The Erised, KAZKA, Wavy Dem, Alina Pash та ще десяток імен. Для любителів потанцювати діятиме Night Stage, за яку відповідатимуть Jan Blomqvist та Elekfantz.

Немузичних активностей теж вистачає: стендапи, покази кіно, арт-виставки, дитячі розваги і, звичайно, вже культова вулична їжа.

Atlas Weekend

03−08.07 / ВДНГ

Традиційно найбільший фестиваль столиці цього року також не зменшує масштаби. Знову сотні тисяч глядачів прийдуть на ВДНГ, щоб впродовж 6 днів слухати артистів і мікс жанрів.

Незважаючи на вже знайомі імена, у лайнапі є важливі привози. Звичайно, The Chemical Brothers — їх чекали з 2007 року, коли британці вжарили у Палаці Спорту. Сет від найкращого діджея світу, Мартіна Герікса, також заслуговує уваги. Окремо радимо відвідати виступ шанованих Tequilajazzz, ДахаБраха та LP, оцінити новий рівень бенду Pianoбой, відірватися під Nothing but Thieves та зацінити провокативних Пошлая Молли.

Важливо — три хедлайнери та десятки імен інших артистів ще невідомі. Можливо, Atlas Weekend нас ще вразить?

Hedonism Festival

13−15.07 / ЮБК

Фестиваль — нічний кошмар для організаторів Atlas Weekend — артисти на Hedonism Festival не повторюються. Часто музиканти, які виступають на цьому фесті, більше не заявлені в лайнапі інших оупенейрів. Таким чином молоді українські гурти отримують чудовий шанс показати себе.

Щодо зарубіжних хедлайнерів, то тут ставка робиться на відомі у вузьких колах імена. Наприклад, минулого року тут грала Sevdaliza, яка перед цим випустила перший альбом. Цього літа одним із хедлайнерів стане David August. Хоча він уже грав діджей-сет у Києві, публіка Hedonism Festival першою побачить його нову живу програму.

Всього за три роки існування Hedonism став ледь на найважливішою подією літнього Києва. Найбільша цінність фесту в тому, що його популярність вже не залежить від лайнапу. Тому що тут ти проводиш три дні на березі Дніпра, бачишся з друзями, відкриваєш для себе може і не дуже відомих, але часто цікавих артистів.

U-Park

25−26.07 / Стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановского

Після річної перерви фестиваль повертається в Київ. U-Park вирішив не кидати сили на інші компоненти фесту, а просто зробив всіх лайнапом: Gorillaz, Massive Attack, Bonobo, Tove Lo, Young Fathers, Kaleo. Також на сцену фесту вийдуть українські гурти YUKO та ONUKA.

Власне, додати тут щось ще важко. Організатори везуть культові гурти, яких в Україні чекали роками, а також артистів калібром поменше, але теж бажаних. Нічого зайвого — лише найкраща музика та простора локація для неї.

Brave! Factory Festival

25−26.08 / завод «Метрострой»

Наймолодший представник у нашому списку — цьогорічний Brave стане лише другим в історії. Але за такий короткий час фест привернув до себе чимало уваги.

Організатори з самого початку дарували стиль. Візуальне оформлення, підхід до анонсів і промо — відчувалося, що івент роблять люди, які шарять.

Ще одна перемога Brave Factory — локація. Фест проходить на індустріальному заводі, з купою ангарів та цехів. Ідеальне місце для ще однієї Мекки електронної музики в Києві. До того ж, це доволі по-європейськи — дарувати друге життя старим крутим локаціям.

Лайнап фесту відповідає очікуванням. Вже заявлені виступи Floating Points, Hidden Orchestra, Squarepusher, Apollonia, Chris Liebing, DJ Stingray 313. Всього планують привезти близько 50 артистів, які зіграють на 6 сценах фесту.

Поки що творцям фесту (вони ж — власники Closer) вдається підтверджувати реноме Києва як нового Берліна, та звання Closer як одного з кращих клубів світу.

Загальна картина по фестах підтверджує думку, що Київ стає звичним місцем на туристичній мапі великих артистів. Побажаємо організаторам сил і наснаги тримати рівень надалі. А поки редакція СЛУХ готує підбірку найкращих регіональних фестивалів.

Дивіться також інфографіку, які наркотики популярні на фестивалях у США.