Тексти

Краще ви до нас: 7 закордонних артистів, які живуть в Україні

Максим Комлєв

Новина про те, що казахський репер і саундпродюсер Jah Khalib перебрався з Москви до Києва, змусила нас згадати інші подібні приклади. Хтось із них переїхав до України через сімейні обставини, політику, а комусь тут просто краще працюється.

Jah Khalib

Про те, що автор хітів «Лейла» та «Медина» тепер працює і живе у Києві, стало відомо у вересні цього року з його інтерв’ю YouTube-каналу «Ходят слухи». Сюди він переїхав для роботи над новим альбомом, яка повільно просувалася у Москві. Jah Khalib відверто сказав, що в столиці України творчість із нього прямо пре й назвав місто «творчою Меккою».

Ще раніше, у серпні, Джамала та репер затизерили спільну пісню, яка поки не вийшла. Можливо, почуємо її на концерті Jah Khalib у Палаці Спорту вже у листопаді.

Даніїл Шайхінуров 

Учасник дрім-поп-дуету «Мы», відомого скандальною піснею «Возможно», перебрався до Києва на початку 2018 року.

Музикант активно просуває однойменний сольний проект, випустив альбоми Welcome, Ptichka та Welcome, Friends гурту WE (це теж «Мы», але в іншому складі та без Єви Краузе), знявся у кліпі київських панків «Дотла», а в інтерв’ю виданню GQ у серпні цього року повідомив, що «недавно женился на прекрасной украинской птичке».

Юлія Юріна

Учасниця дуету YUKO народилася в російському місті Анапа, але переїхала до Києва сім років тому вивчати український фольклор. Тут вона познайомилися з майбутнім чоловіком, а в 2016-му потрапила на шоу «Голос Країни» і дійшла до півфіналу. Далі — формування проекту YUKO, який наразі є однією із найцікавіших музичних формацій України. Минулорічний альбом дуету ми назвали найкращим українським альбомом року.

Сергій Міхалок

Засновник гуртів «Ляпис Трубецкой» і BRUTTO оселився у Києві через вороже сприйняття владою Білорусі та Росії його творчості й того факту, що «ляпіси» виступали на Євромайдані.

У 2015-му він та його продюсер Антон Азізбекян отримали право на постійне проживання в Україні. З того часу Міхалок і BRUTTO відкатали тур українськими містами та виступили на всіх головних фестивалях країни.

У грудні харизматичний Сергій Міхалок дасть черговий великий концерт у Києві, на якому прозвучать золоті хіти «Ляписа Трубецкого».

Сергій Пархоменко (Серёга)

Автор культової пісні «Чёрный бумер» давно і міцно пов’язаний з Україною. Власне, тут його кар’єра отримала головний імпульс: у 2004-му було видано перший альбом «Мой двор: Свадьба и похороны» і знято кліп на головний хіт.

Також Сергій був суддею шоу «Х-Фактор», а у вересні цього року під час участі в проекті «Танці з зірками» заявив, що хоче отримати українське громадянство.

Ми не знаємо, як просувається ця справа, але нещодавно репер підтвердив свої наміри лишатися в Україні, вступивши на 1-й курс магістратури Харківського авіаційного інституту на факультет літакобудування.

Ярослав Малий

Насправді він не вписується у цей матеріал. Ярослав Малий народився у Кривому Розі, але з 1991-го по 2015-ий проживав у Росії. Тут він сформувався як музикант і продюсер: заснував гурти «ТОКИО» та «Мачете», написав гімн вболівальників Зимових Олімпійських ігор у Сочі (2014) і саундтреки до російських фільмів «9-та рота» і «Жара».

Через війну та утиски демократії чотири роки тому Ярослав Малий із сім’єю повернувся до України.

Ігор Григор’єв

Музикант, композитор і журналіст, засновник і перший головний редактор культового журналу «ОМ». Ігор Григор’єв — помітна постать для пострадянського покоління 90-х. Із середини 2000-х активно займається музикою сольно (альбоми «Корнукопия» і «Тёмный угол») та у власних проектах «Аттракцион» і «ПАНАМА»

Частина роботи над дебютником «ПАНАМА» минулого року була проведена саме в Києві. Артист любить це місто, тому намагається проводити в ньому якомога більше часу як творчого, так і буденного.

13 жовтня Ігор Григор’єв зіграє в Києві концерт, програма якого складатиметься із пісень усіх його проектів.

ЩЕ НЕ ПЕРЕЇХАЛИ, АЛЕ ВЖЕ ЧАС

Nothing But Thieves

Hurts

30 Seconds To Mars

СБПЧ
Цей список був би не повним без артистів, які вже давно мають перебратися до нас через регулярні концерти тут і любов до України. Ми думаємо, що затишні квартири зачекалися на Hurts, 30 Seconds to Mars, «СБПЧ», Nothing but Thieves 😉
Читайте також найцікавіші цитати українських музикантів.