Тексти

Рок-зірка навпаки: недолугі історії романтика Тома Оделла

Максим Комлєв

Піаніст з Англії восени 2018-го випустив третій альбом Jubilee Road, з яким незабаром приїде до України. Окрім Києва, Том Оделл виступить у Львові. До вояжу британця в наші міста ми згадали його кар’єрний шлях, перечитали інтерв’ю, знову послухали всі пісні та побачили, що в житті Тома Оделла постійно трапляються цікаві історії.

Наприкінці червня 2013 року вийшов дебютник британця Long Way Down. Критики оцінили його стримано, але рев’ю впливового видання NME перейшло всі межі. Рецензент оцінив роботу на 0 балів, змішав хлопця з лайном і пожалкував, що тому не знайдеться місця в пеклі. Історія мала епічний розвиток — до редакції зателефонував батько Тома Оделла, вимагаючи пояснень від головного редактора та автора матеріалу, який не оцінив талант сина.

Майже за місяць після виходу платівки Оделл мав відкривати виступ The Rolling Stones у Лондоні. Не склалося — музикант захворів.

«Причини, пов’язані з особливостями професійної кар’єри» також не дозволили йому зіграти в Україні минулого року. Хедлайнерський сет на Atlas Weekend організатори та музикант не скасували, а перенесли на наступний, уже цей, рік. Поки що новин від фесту не чутно.

З другим альбомом Wrong Crowd, що вийшов у 2016 році, теж виникли проблеми. Фани сприйняли назву (українською «неправильний натовп») занадто близько до серця. Оделлу довелося пояснити, що справа не в них і взагалі слухачі в нього найкращі. З цією платівкою музикант вперше приїхав до України. Глядачі очікували побачити скромного піаніста, а отримали справжню рок-зірку, яка витискає зі свого «Роланда» не менше рок-н-ролу, ніж Джимі Хендрікс з гітари свого часу.

І це не тільки наша думка. Діджейка Даша Коломієць оцінила концерт Тома Оделла.

Оля Шурова, дружина Дмитра Шурова (Pianoбой), яка знається на чоловіках з піаніно, також вважає, що на концерт британця треба сходити всім, хто вважає його музику занадто легкою.

Відкатавши два світових тури з альбомами, які посіли місця в топ-5 британського чарту, Том Оделл вирішив перепочити хоча б півроку перед записом нової платівки. Не вийшло — третій альбом Jubilee Road народився доволі швидко, а натхненням для створення стала вулиця в Лондоні, на якій жив артист і його сусіди. Власне, в цьому й полягає концепція роботи.

В основі Jubilee Road — конкретний період життя музиканта та люди, які були поруч. Їхні історії знайшли відображення не тільки в текстах пісень. Зацініть спеціальний розділ на сайті співака, присвячений альбому. Там є фото всіх людей, що живуть на Jubilee Road, і розповіді про них. Без згадування музикантів і менеджерів Оделла теж не обійшлося.

Від першої до останньої пісні цей альбом — особисте творіння Тома Оделла. Починаючи від того, що його було написано і записано у вітальні будинку, та завершуючи продюсуванням, яке цього разу Оделл взяв на себе. Всі обкладинки синглів і кліпи також створені тут.

До речі, будинок на цій вулиці музикант уже продав і вибачився перед сусідами, які довгими днями і ночами слухали, як він барабанить по клавішах і створює пісні. Можливо, саме через це від нього пішла дівчина. Але нічого — під час створення Jubilee Road він завів кота і тепер уже ніколи не буде самотнім.

5 лютого Том Оделл зіграє в Києві вдруге за останні два роки. Наступного дня — у Львові. Ще один такий приїзд — і можна купувати квартиру десь на Лівому березі столиці або ж на Сихові, щоб записати колоритний альбом про жителів Дарниці чи мешканців спального району західного міста України. Рецензію, звісно, писати не будемо, навіщо нам проблеми від його батька. Але на концерт підемо, бо яким би ботаном Том Оделл не був у житті, на сцені він проживає момент на повну.

Читайте також наш найточніший музичний гороскоп на 2019 рік.