Тексти

7 типів прес-релізів, після яких хочеться покинути професію журналіста

Максим Комлєв

Ви могли чути від українських піарників та артистів, що медіа ігнорують їхні листи та не пишуть про їхні інфоприводи. Загалом ЗМІ щодня отримують десятки повідомлень від молодих (і не дуже) та перспективних (але не часто) музикантів та гуртів, які хочуть поділитися частинкою себе.

Медіа не можуть писати про всіх, тому доводиться обирати. Наприклад, у нас є окремий редакційний чат, куди залітають надіслані пісні та кліпи. Але потрапляє туди, звісно, не кожен. Усе через формат прес-релізів (читай — спілкування), багато з яких навіть не хочеться відкривати.

У цьому матеріалі ми зібрали типові помилки в прес-релізах. Щоб не повторювати їх та правильно будувати комунікацію, радимо сходити на музичну конференцію Kyiv Music Days. До речі, маємо на подію спеціальну знижку у кінці матеріалу.

Засновано на реальних прикладах. Розвинуто фантазією. Усі збіги з реальними людьми та їхніми історіями випадкові.

Думайте самі,
шукайте самі

Рідкісний екземпляр, але трапляється.

Іноді до нас приходять повідомлення від артистів, в яких є лише лінк на кліп. І все, більше нічого. Як це розуміти? Типу, я такий загадковий чи такий крутий? Ну, хай щастить.

Я просто розсилаю все всім підряд

Запускаючи журнал СЛУХ, ми зазначили, що будемо писати про все, що на слуху. Але ми не думали, що нас сприймуть так буквально.

Якось ми завели табличку, яку кожного тижня поповнюємо мейлами піарників театрів, комп’ютерних компаній та інших організацій, які не мають відношення до музичного медіа.

Нам приємно дізнатися про нову модель ноутбука та афішу вистав, але це не наш профіль.

Сідайте. Я розкажу вам цікаву історію

Щодня помічаємо, що в деяких музикантах/менеджерах/піарниках помирає письменницький талант.

Цінність прес-релізу — в його компактності. Для першого контакту достатньо 2-3-х речень про гурт, посилання на предмет публікації, фото.

Історія заснування, участь на фестивалях, улюблена музика басиста, мотивація та інші деталі, звичайно, також важливі. І ми про все це обов’язково запитаємо, якщо заплануємо матеріал. А до того, будь ласка, не змушуйте журналістів читати диктанти, серед яких важко знайти важливу інформацію.

Хочем від вас новину, але самі нічого не відправимо

На пошту приходить лист з матеріалом, який просять розмістити на сайті. Круто, але цього недостатньо. Для новини, як мінімум, потрібні фото. Ми можемо знайти їх самі, але чому б одразу не прислати їх в листі? І чим скоріше це станеться, тим швидше вийде новина.

Тому в першому ж повідомленні радимо присилати необхідну інформацію, а не розпочинати діалог в стилі «ми написали пісню, чи було б цікаво вам її опублікувати?». Можливо, але ж відправте її та інші матеріал одразу, а не заходьте здалеку!

Я у мами панк

Усі ми люди й хочемо, щоб до нас ставилися з повагою. Коли отримуєш повідомлення, а там не те, що немає цінної інформації, а навіть просто привітатися забули, то відкривати листа якось вже і не хочеться.

«Доброго времени суток»

Не те щоб ми не відкривали листи, які починаються з такої фрази, але… Просто не треба так, будь ласка. Навіть якщо ви виграли «Греммі».

«Доброго времени суток»

Не те щоб ми не відкривали листи, які починаються з такої фрази, але… Просто не треба так, будь ласка. Навіть якщо ви виграли «Греммі».

Диви, ми тут фоточок наробили

Існують музичні ЗМІ, які пишуть про всіх та все без розбору. Але який в цьому сенс? Зробили фотосесію і вважаєте це інфоприводом? Камон. Анонсували концерт? Круто, якщо це «Океан Ельзи», і про це ну не можна не написати. Тизер альбому, трекліст та інші, безумовно, важливі для музикантів деталі заслуговують розміщення їх сторінках у соцмережах, але це точно не причина для публікації в ЗМІ.

Окрім лекцій піарників та медіа-менеджерів, на конференції Kyiv Music Days можна буде дізнатися про інші залаштунки музичної індустрії. Читайте в нашому матеріалі, чому вам треба туди піти та забирайте знижку 20% на квиток на конференцію з промо-кодом СЛУХ. Просто введіть його при купівлі.