За три дні з моменту виходу кліп на пісню «Падло» від Alyona Alyona та Alina Pash зібрав більше 300 000 переглядів. Окрім безумовного хайпу, робота породила багато питань. Майже всі вони стосувалися сюжету кліпу та ідей, які були візуалізовані. А там, де є питання, має бути й відповідь.
Тексти
Про що кліп Alyona Alyona та Alina Pash: відповідає автор вигаданого світу
Ми вирішили не грузити вас власними теоріями, а звернулися до людини, яка мала безпосереднє відношення до кліпу. Влад Волочай — креативний директор, співзасновник квиткового сервісу Katacult і автор проекту «Крутознавство», був запрошений Аліною Паш для опису вигаданого для відео світу, в якому знайшлося місце навіть для СЛУХу.
Початок
Надворі морозив березень. Мої пальці мерзнуть навіть під рятівними променями UFO, але я таки взяв телефон. Дзвонила Аліна Паш. У двох словах вона розповіла, що є задача — описати вигаданий всесвіт, історію з якого у кліпі на пісню «Падло» зняв неперевершений Натан Дейзі.
Я погодився одразу. Не в останню чергу тому, що нещодавно вже розбирав тему вигаданих світів у своєму проекті. Тому менше ніж за годину після дзвінка ми сиділи в студії на Подолі і створювали новий всесвіт.
До цього моменту монтаж кліпу був уже готовий і з нього було зрозуміло от що: Аліна та Альона — супержінки, які шукають обрану в місті з дуже депресивною атмосферою. На їхеій базі вдень і вночі працюють чоловіки-раби, а блогерка Маша «Духовноє ліцо» отримує від чарівного птаха яйце, що зберігає в собі чарівні знання.
У кімнаті запахло феміністичним етно-фантастичним коміксом. Лишилося тільки розібратися, звідки з’явилися Аліна та Альона, хто вони, навіщо шукають обрану і що дасть їй чарівне яйце? Голова наповнилася образами, а пальці застукали по клавіатурі, — гугл задимів, відшукуючи міфи та легенди.
Що до чого
Тут варто приділити увагу вже першим секундам кліпу. На його початку народна артистка України Ніна Матвієнко, дуже важлива персонажка цієї історії (чому — дізнаєтеся в кінці), розповідає:
Рік 2049, патріархальний Чорнобидлоград. У місті зникають чоловіки. Берегині-Гестії з’явилися, щоб відшукати обрану, яка отримає жіночу волю зробити світ кращим.
Фінальна крапка — хеппі-енд з укранської фем-«Матриці»:
Врешті берегині передали обраній знання, як влаштовано світ зовні й всередині. І тепер вона має потужну жіночу силу. І кожен день буде їй, як Великдень.
Тепер давайте розберемо, що ж тут до чого.
Патріархальний Чорнобидлоград — міфічне патріархальне місто, яким править Чорнобидлограф. Прототипом є практично будь-яке середньостатистичне місто України, жителі якого регулярно потрапляють у ТБ-програми «Хата на тата» чи «Магнолія ТВ».
Берегині-Гестії — Аліна та Альона — це космічні валькірії, кожна зі своєю суперздібністю. У давній Україні їх традиційно називали берегинями, а в Греції вони були більш відомими як послідовниці Гестії — молодої богині-матері.
Жіноча воля зробити світ кращим — чарівна сила, що може допомогти завалити Чорнобидлографа.
Птаха Долі — чарівна птаха, в яйцях якої сховані магічні знання, що допоможуть знайти внутрішній баланс і досягти нірвани.
Кожен день, як Великдень — національна українська нірвана. Адже на Великдень ніхто не сумує, тепло і смачно, і свято проходить у родинному колі.
Ніна Митрофанівна Матвієнко — матріарх берегинь-Гестій, магістр Йода у спідниці, Мегаберегиня всесвіту, що доглядає Птаху Долі.
Ось на цьому й будуть побудовані майбутні сіквели, пріквели та спін-офи феміністичних етно-фантастичних коміксів про берегинь-Гестій Аліну та Альону і те, як вони «роздають гівна» у патріархальному Чорнобидлограді 2049 року.
І в кінці, як і обіцяв, важлива повчальна історія про Ніну Матвієнко та Віталія Козловського. Вона додатково розкриває сенс кліпу.
Якось я працював над соціальним роликом. У відео зірки мусили закликати людей прийти на суботник і прибрати Україну разом. За задумом Ніна Митрофанівна мала стояти в ролику з бензопилою, а Козловський — із мітлою. Але на зйомці гламурний співак закапризував і відмовився зніматися з будь-чим, окрім бензопилки. Ми намагалися його вмовити, та він не погоджувався. Ніна Матвієнко весь час мовчала, а наприкінці спокійно погодилася поміняти бензопилку на мітлу. Зробила вона це з якоюсь дуже особливою фразою. Я не пам’ятаю, що саме вона сказала, щось на кшталт: «Нехай забирає, вона все одно не зробить його мужнішим».
Сильна, тактовна та глибока фраза, в якій більшість людей на майданчику дочули несказане між рядками про характер Віталія Козловського. Після слів Ніни Матвієнко на майданчику на кілька секунд запала абсолютна тиша. В той момент режисер Вітя Масляєв міг би сказати «Раунд!», якби Versus уже був популярним.
Епілог
Це все до чого? В пісні співається: «Хто там сказав на мамку падло? Кому жить набридло? Зараз ляже на дно!». Ці слова личать не лише Аліні та Альоні, але й Ніні Митрофанівні, яка своєю силою особистості може розвалити не одну кабіну. І тому саме її голос — матріарха української музики, з’явився у цьому кліпі, щоб передати енергію наступним поколінням. Усім йо!
Дивіться також Стасік — «Ніж» новий вражаючий кліп . Це загадкова дівчина, акторка театру «ДАХ», колишня телеведуча UA: Cуспільне і ветеранка війни на Сході.