Тексти

Народні артисти України — хто вони?

Юрій Андріїв

Добрий день, шановні слухачі та читачі! Вітаємо Вас на унікальному і чудовому заході, де казка стає реальністю! Зараз ви станете учасниками дивовижного творчого вечора, який переверне Ваше уявлення про українську музику.

Сьогодні ми зібралися заради того, щоб познайомитися і послухати гордість нашої нації — народних артистів України, дізнатися їхні біографії та ознайомитися з їхньою творчістю. Налаштовуйтесь тільки на позитивні емоції, а ми починаємо!

А відкриватиме наше свято музики троянда української культури — Світлана Білоножко.

Світлана Білоножко

Енергійна жінка неймовірної краси, Світлана Григорівна працювала диктором українського телебачення у Києві. Вона авторка і ведуча близько десяти телепрограм.

Також надзвичайно талановита співачка має декілька аудіоальбомів, зокрема «Мотив для двох сердець» та концертну програму «Буде свято».

Світлана — учасниця і лауреатка багатьох всеукраїнських фестивалів, серед яких «Пісенний вернісаж», «Пісня року», «Шлягер» і багато інших не менш яскравих заходів.

У 1999 році Світлана Григорівна разом з чоловіком запатентувала власний проєкт-фестиваль родинної творчості «Мелодія двох сердець».

Для вас, дорогі читачі, пані Світлана виконає одну зі своїх пісень «Мужчина моей мечты».

Валентина Степова

А продовжить нашу унікальну культурно-просвітницьку програму Валентина Степова, пані та панове!

Валентина Анатоліївна почала свій творчий шлях з дивовижного, як солов’їний спів, хору ансамблю пісні й танцю «Подолянка». Потім Валентина, справжня окраса української нації, була солісткою оперної студії при Національній музичній академії імені П.Чайковського, а у 1993 році стала солісткою Національної опери України.

Валентина — жінка з відкритим серцем і душею. Вона виступала на відомих оперних сценах у багатьох країнах та виконувала головні партії у шести виставах та оперетах.

Надзвичайно яскрава та ефектна особистість, яка має у своїй дискографії вісім альбомів, які у свій час вивели українську музику на міжнародний рівень!

Пропонуємо Вашій увазі пісню Валентини — «Ходи сюди».

Наталія Бучинська

Дорогі наші співвітчизники! А зараз на сцену вийде жінка, яскравіша за будь-яку зірку, — Наталія Бучинська.

Її приголомшлива кар’єра розпочалася у 1995 році з перемоги на легендарному фестивалі «Червона рута». Потім юна співачка брала участь в інших, не менш легендарних фестивалях — «Молода Галичина», «Співаночка-джазочка», «Пісня буде поміж нас», «Мелодія», «На хвилях Світязя», «Перлини сезону», «Доля».

Протягом чотирьох років Наталія, яка має фантастичну посмішку і чудове волосся, ставала лауреаткою конкурсу «Пісня року».

Вже у 1998 році співачка з казковим голосом стала солісткою Державного ансамблю пісні і танцю Міністерства внутрішніх справ України. Протягом наступних п’яти років брала участь в унікальній події «Пісенний вернісаж» та їздила з великою концертною програмою за кордон, аж у Косово.

Визнанням надзвичайної творчості Наталії є те, що вона стала наймолодшою народною артисткою України. За свою шалену кар’єру дала понад 800 концертів, а її репертуар нараховує близько 160 дивовижних пісень.

Одна з них — «Налейте шампанского».

Алла Попова

Отже, ми підійшли майже до екватора нашого творчого вечора. Наступна учасниця — тендітна й ніжна українка Алла Попова!

Захоплювачка чоловічих сердець вже у 1991 році стала дипломанткою «Червоної рути» в Запоріжжі. Її незрівнянний творчий шлях продовжився у наступні роки, коли вона стала дипломанткою першого фестивалю «Слов’янський Базар-92», а у 1993 — лауреаткою премії фестивалю «Червона рута» у номінації «Поп-музика».

Проте світове визнання окраси нашої нації сталося у 1996 році, коли вона перемогла на міжнародному конкурсі «Голос Азії». У своєму творчому доробку Алла Борисівна має 11 визначних альбомів.

Поціновувачі української музики, Вашій увазі пропонується пісня цієї жінки з відкритою душею — «Не моя вина».

Оксана Пекун

Ще одна окраса нашого сьогоднішнього заходу Оксана Пекун. Чарівна, немов світанок над Дніпром, жінка починала з інститутського вокально-інструментального ансамблю «Молодість».

Її мужній та відважний керівник Олександр Бурміцький написав для неї пісні, з якими вона заявила про себе як естрадна співачка. Серед них — «Кав’ярня кохання» та «Не залишай».

У складі «Молодості» Оксана Олександрівна стала учасницею фестивалю-легенди «Червона рута» 1991 року. Також жінка була дипломанткою фестивалю-конкурсу імені Володимира Івасюка.

Пісні співачки дванадцять років поспіль ставали шлягерами року, виборюючи почесні «золоті» диски на однойменному фестивалі. А її пісня «Зелен клен» була названа шлягером ХХ століття.

Представляємо Вам одну з пісень Оксани Пекун«Я така ще молода».

Олег Слободенко

Прийшов час перейти від красивої та ніжної жіночої частини нашої програми до кремезної та сильної — чоловічої. Честь відкривати цей блок надається шляхетному леву української естради — Олегу Слободенку.

В юному віці Олег Анатолійович розпочав кар’єру, як гітарист легендарного гурту «Друге дихання». На київському фестивалі біг-біту в 1967 році завдяки своєму унікальному живому виконанню гурт посів перше місце. У 1968 році «Друге дихання» перейшов до Укрконцерту вже під назвою «Веселі шпаки», але, на превеликий жаль, гурт проіснував недовго.

Олег Слободенко, як мудрий і досвідчений артист, не розгубився, і навесні 1969 року створив професійний гурт (ВІА) «Граймо». Ці конкуренти британських Beatles виступали разом із чудовою Юлією Пашковською і супроводжували її в програмах популярного на той час гумористичного дуету Штепселя і Тарапуньки.

Завдяки своїм талантам та кмітливості учасники гурту знімалися у фільмах та виступали у популярних передачах «Блакитний вогник».

Після припинення існування гурту Олег Анатолійович став відомим естрадним композитором, пісні якого співали такі українські легенди музики, як Софія Ротару, Василь Зінкевич, Алла Кудлай, Володимир Удовиченко, гурт «Краяни», Лев Лещенко, Тамара Гвердцителі та Катя Семенова. Проте він також виступав і як співак з сольними програмами.

Вашій увазі, дорогі гості, пісня Олега Слободенка «Дай-дай».

Ярослав Борута

Наступний наш учасник — спеціальний гість, видатна особистість в історії української культури, Ярослав Борута.

Вродливий українець Ярослав Йосипович почав свою дивовижну музичну кар’єру одразу з перемог на багатьох міжнародних і Всеукраїнських пісенних конкурсах та фестивалях. Як зізнається сам Ярослав, це надихнуло його професійно займатися естрадною піснею. 

У 1994 році він разом з відомим українським поетом-піснярем Вадимом Крищенком створив дует «Лебеді кохання». Ними було записано і випущено у світ пречудові, як цвіт калини, магнітоальбоми та компакт-диски. Зокрема «Лебеді кохання», який розійшовся мільйонним тиражем в Україні та за її межами серед української діаспори.

У доробку славного дуету є прекрасна трилогія альбомів «Різдвяні колядки-1»«Різдвяні колядки-2» та «Різдвяні колядки-3».

Також Ярослав співпрацював із багатьма відомими українськими поетами-піснярами та заслуженими артистами.

Крім кар’єри естрадного співака, Ярослав Йосипович, який, до речі, уважний та чуйний батько, займався менеджерською та організаторською роботою з проведення в Івано-Франківську і області та інших містах України мистецьких заходів.

Пісні Ярослава Борути як виконавця і композитора постійно звучать у різних програмах Національної радіокомпанії України, обласних і регіональних телерадіокомпаніях та на FM-станціях.

Наразі Ярослав Борута з унікальною концертною програмою активно концертує в Україні і за кордоном (США, Канада, Англія, Італія, Ірландія, Бельгія, Чехія, Хорватія, Румунія), організовує мистецькі заходи, створює і записує нові пісні.

Зараз чоловік з надзвичайно прекрасним для цього світу голосом виконає для вас пісню «Заманила, завела».

Микола Янченко

Дорогі читачі, сподіваємося ви насолоджуєтеся нашим творчим вечором! А він тільки розігрівся, адже далі виступатимуть не менш талановиті виконавці.

Зараз виконає одну зі своїх пісень Микола Янченко. Активну пісенну і композиторську діяльність пан Микола розпочав у 1993 році. Його перша, дивовижна, немов погляд немовляти, збірка пісень називається «Моївське весілля». Всього Микола Олександрович написав понад 100 пісень, серед яких особливо популярними стали «Наливай, кума», «Дай Бог» і «Перелаз».

Провідна тема музичних доробків Миколи — любов до рідної землі, пропагування етнічної самобутності, джерел українства, одвічних людських цінностей — добра, віри, любові, поваги до батьків.

Понад 20 років свого видатного життя Микола Янченко присвятив посаді художнього керівника будинку культури в селі Моївка Чернівецького району Вінницької області. Там він надихав творчу молодь і був її куратором у створенні різноманітних мистецьких проєктів і музикальних колективів, зокрема вокального дуету «Кохана, коханий».

Також Микола Олександрович — засновник і провідний організатор щорічного етно-пісенного фестивалю «Мамина піч» в селі Канава, на який традиційно збираються тисячі глядачів.

Отже, Вашій увазі пісня славного українського козака Миколи Янченка під назвою «Карасик» — про любов до рідної землі.

Станіслав Городинський

Пані та панове, передостанній учасник нашої творчої програми, поважний і не менш видатний артист — Станіслав Городинський.

Перші сольні концерти Станіслав давав ще під час навчання у колисці українських маестро та співаків — Тульчинському училищі культури.

Під час роботи начальником Тульчинського районного відділу культури, заступником начальника управління культури Вінниччини та начальником відділу мистецьких закладів управління культури Вінницької обласної державної адміністрації Станіслав Станіславович зробив в українську культуру внесок, який важко, майже неможливо оцінити!

За цей час він заснував 5 самодіяльних колективів, кожен з яких згодом був удостоєний звання народного.

Мудрий і відважний, як орел, Станіслав Городинський є автором більше 100 естрадних пісень, а також кількох десятків обробок українських народних пісень для хору та вокальних ансамблів.

Пан Станіслав — переможець кількох авторитетних заходів, серед яких національний радіофестиваль «Пісня року», музичний фестиваль «Вечори над Латорицею» (Мукачеве) та Міжнародний фестиваль естрадної пісні «На хвилях Світязя» в Луцьку.

Представляємо вам одну з пісень Станіслава «Сорокалітні».

Мар’ян Гаденко

І закриватиме наше свято музики завжди усміхнений і яскравий чоловік Мар’ян Гаденко.

У своєму доробку нині покійний (помер 3-го грудня 2021 року) Мар’ян Ілліч має 7 аудіоальбомів і компакт-дисків, серед них фантастична серія «Зорепад», «Зорепад-1», «Зорепад -2», «Зорепад-3».

Мар’ян Ілліч є справжнім популяризатором української пісні, також він відомий як засновник Міжнародного пісенного фестивалю «Доля», Всеукраїнського фестивалю сучасного українського романсу «Осіннє рандеву», Міжнародного пісенного проєкту «Прем’єра пісні», міжнародних дитячих фестивалів «Пісенне джерело» та «Чорнобаївські зорепади», Всеукраїнського конкурсу пісні про маму «Рідна мати моя».

Вашій увазі пісня Мар’яна «Поговоріть зі мною по-вкраїнськи».

Дорогі читачі, сьогодні ви послухали виступи видатних представників та представниць нашої квітучої країни, які з гордістю за свої життєві заслуги та діяльність носять звання «Народного артиста України». Сподіваємося, ви насолодилися цвітом українського народу та дякуємо вам за увагу. Любіть українську музику і знайте її історію. До зустрічі!

Читайте також найвлучніші та найцікавіші цитати українських артистів.