Тексти

Конвеєр успіху: куди поділися учасники «Фабрики зірок»

Максим Комлєв

12 років тому в Україні стартувала «Фабрика Зірок». Реаліті-шоу протрималося в ефірі телеканалів чотири роки, а участь у ньому взяли десятки конкурсантів. Деякі з них досягли зіркового статусу і досі займають провідні місця на українській музичній сцені. Але пощастило далеко не всім випускникам і навіть переможцям проекту. Згадуємо, як склалася їх кар’єра після участі у Фабриці.

Що таке «Фабрика Зірок» і що там відбувається

«Фабрика Зірок» — колись популярне реаліті-шоу, в якому молодим виконавцям допомагають реалізувати себе, а потім найкращих забирають до себе продюсери.

До початку проекту через кастинг відбирають 8 жінок і 8 чоловіків віком від 16 до 30 років. Потім їх перевозять у так званий «зірковий будинок», де вони протягом місяців під наглядом телекамер займаються з вчителями вокалу, танців, консультуються з психологом, пишуть пісні.

Кожного тижня відбувається концерт, на якому видно, хто прийшов на «Фабрику» потусити, а хто дійсно планує стати зіркою. Після нього члени журі та фабриканти обирають найслабших. У фіналі проекту залишаються шестеро конкурсантів, з яких троє стають призерами.

Кожного тижня відбувається концерт, на якому видно, хто прийшов на «Фабрику» потусити, а хто дійсно планує стати зіркою

Перша «Фабрика Зірок» в Україні

У нас проект стартував у 2007 році під керівництвом продюсера Юрія Нікітіна. Випускниками стали знайомі досі обличчя, які зробили непогану кар’єру.

Олександр Бодянський і Ольга Цибульська. Переможцями першої «Фабрики Зірок» по-українськи стали одразу двоє учасників. Вони стали парою і дуетом під час проекту, і перемогли в ньому разом. Подальші спільна кар’єра і життя склалося не дуже вдало.

Молоді зірки спочатку вели передачу «Кліпси» на Новому каналі, брали участь в інших талант-шоу, випускали пісні як дует «Опасные связи». Пара розлучилася у 2009. З того часу Оля Цибульська розвиває сольну кар’єру. Минулого року хайпонула піснею з Дзідзьо (більше 14 млн переглядів). Веде музичні шоу на «M1».

Женя Мільковський. Набагато цікавіше вийшло життя в інших фіналістів і учасників шоу. Наприклад, Женя Мільковський ще школярем потрапив на проект, а після нього заснував поп-рок-гурт «Нервы», який досяг шаленої популярності серед підлітків. Також дивіться, як нещодавно музикант поспілкувався зі своїми хейтерамі у нашому шоу «Сука з Фейсбука».

Даша Коломієць. Покинула «Фабрику» ще до фіналу, але з тих часів досягла успіху як теле- та радіоведуча. Зокрема, вона вела шоу Guten Morgen. Також вона відома як DJ Daria Kolomiec.

Даша Астаф’єва. Брала участь у першій «Фабриці Зірок». Уже тоді вона була відомою фотомоделлю журналу Playboy, і потрапила на шоу як протеже продюсера Юрія Нікітіна (mamamusic). Після проекту Нікітін запросив Дашу для створення поп-гурту NIKITA. У 2017 році дівчина розпочала сольну кар’єру.

Женя Толочний. Здобув популярність після закінчення шоу. У 2015 Женя Толочний засвітився на «Голосі країни», де виконав пісню «Скрябіна». Після смерті Андрія Кузьменка учасники запросили його стати вокалістом. У 2018 співак запустив сольний проект Tolo4nyi.

Дмитро Каднай. Також став популярним вже після шоу. заснував інді-поп-гурт KADNAY у 2012 році. Колектив полюбляє брати участь у відборі на «Євробачення», на хвилі уваги після конкурсу випускати пісні та кліпи, а потім знову чекати весни та ефірів на телебаченні.

Друга «Фабрика» і народження зірок

«Фабрику Зірок 2» очолила тоді ще популярна співачка Наталя Могилевська. Володимир Дантес і Вадим Олійник. У другій «Фабриці» також переміг дует. Цього разу чоловічий.

Після шоу вони перейшли під крило Могилевської та продюсерського центру Talant Group. За сім років існування дует випустив альбом, десяток кліпів та кілька підліткових поп-хітів («Мне уже 20», «Девочка Оля»). Після розпаду гурту в 2015 Дантес знайшов себе в якості ведучого, а Олійник продовжив створювати пісні сольно як OLEYNIK.

Регіна Тодоренко, Аліса Тарабарова, Ліна Міцукі та Олена Виноградова. Теж співпрацювали з Могилевською як поп-гурт Real O. За декілька років у сольне плавання пішли спочатку Регіна з Алісою, а потім й інші учасниці. Їхні кар’єри склалися по-різному, але найбільшої популярності досягла Регіна. З 2014 до 2017 вона мандрувала світом за чужий рахунок як ведуча шоу «Орел и Решка».

Зіанджа. Друга «Фабрика Зірок» подарувала нам, можливо, найбільш оригінального учасника шоу. Борис Апрель aka «Звёздный Воин». Йому можна присвятити окремий матеріал. Але достатньо знати, що Борис дуже хотів бути дівчиною і це йому вдалося. У 2014 він зробив камінг-аут, оголосивши себе транссексуалом. У 2018 році потрапив до «Голосу Країни» під псевдонімом Зіанджа.

Макс Барських. Але, звичайно, найкрутішим випускником другої «Фабрики Зірок» (та й всіх українських сезонів загалом) став Микола Бортник. Ви його знаєте, як Макса Барських. На проекті він запам’ятався зізнанням в коханні Світлані Лободі і тим, що різав через неї вени.

Після шоу його продюсером став кліпмейкер Алан Бадоєв. Довгих 9 років вони шукали формулу успіху: знімали відео пачками, випускали альбоми, зробили перший на території колишнього СНД 3D-кліп… Але досягти всенародної популярності не виходило. У 2017 вийшла пісня «Туманы» і далі, як-то кажуть, все в тумані. Багатотисячні зали в Україні, тури по Америці, постійна ротація на радіо. У 2017 році Макс Барських презентував епічне шоу в столичному Палаці Спорту, минулого — в МВЦ.

Останні сезони і завершення історії

Третя «Фабрика» пройшла в 2009 під керівництвом Костянтина Меладзе і залишила по собі не так багато яскравих учасників. Проте їм вдалося вирватися з комерційного рабства та почати робити музику, яка подобається їм насправді.

Стас Шурінс. Переможцем того року став латвієць Стас Шурінс. Він відмітився як талановитий композитор і автор пісень. На жаль, подальша співоча кар’єра не була вдалою. Він писав пісні для Віри Брежнєвої, Таїсії Повалій, Тіни Кароль, Анни Сєдокової, випустив два альбоми в 2012 і 2013 роках, засвітився в низці телешоу, взяв участь у відборі до «Євробачення-2014» в Україні та в конкурсі «Нова Хвиля 2014 » (11-е місце).

Згодом Стас Шурінс переїхав жити до Німеччини і працював поштарем. Він намагався потрапити в місцевий «Голос» і з другої спроби йому це вдалося. У 2016 співак повернув усі крісла та приєднався до команди фронтмена рок-гурту Sunrise Avenue Саму Хабера. Стас залишив проект у півфіналі і зараз вкотре намагається реалізувати себе сольно.

Анастасія Кочетова. Також на проекті в Шурінса розпочалися романтичні відносини з конкурсанткою Анастасією Кочетовою, відомою тоді як Еріка. Після шоу вона співпрацювала з продюсерським центром UUMG, яким керував музикант і радіоведучий Сергій Кузін. У 2016 році Еріка пішла у сольне плавання, змінила псевдонім на MamaRika і замість стандартних поп-пісень почала валити замішаний на речитативі фанк та випустила кльовий альбом «КАЧ».

Яна Швець (Єва Бушміна). На «Фабриці Зірок» зайняла лише 5-е місце, але, здається, шкодувати їй нема чого. Одразу після закінчення проекту вона приєдналася до гурту «ВІА Гра», який залишила в 2012. І знову сольна кар’єра, і знову намагання знайти себе. Вони закінчилися в 2016, коли співачка змінила псевдонім на LAYAH, зав’язала з естрадними піснями та почала робити альтернативну поп-музику.

Четверта, остання і найменш помітна українська «Фабрика Зірок» пройшла в 2011 році. Переможниця Юлія Руднєва отримала хату в Києві, срібний призер Євген Білозеров — машину. Третьою на конкурсі фінішувала тоді ще маловідома співачка Соня Сухорукова. Згодом вона спробує щастя на «Голосі країни», а в 2013 увійде до складу колективу The Erised. На жаль, історію гурту, який підписав контракт з британським лейблом і виступав у США, завершилася на початку 2019.

Історія «Фабрики Зірок» в Україні вкотре показує, що перемога в конкурсі не означає, що перед тобою відкриються всі двері. Успіху досягли фіналісти/-ки або ж звичайні учасники/-ці проекту, що після багатьох років естрадної кар’єри звільнялися від контрактів з продюсерами і починали роботи музику, яка подобається їм, а не голодним людям на корпоративах.

Читайте також про найяскравіших учасників шоу «Голос Країни».