Напередодні Всеукраїнського маршу за права тварин ми запитали в українських музикантів, які підтримують цю ініціативу не перший рік, чому для них це важливо.
Тексти
«Проблема, яку не можна ігнорувати»: українські артисти про Всеукраїнський марш за права тварин
Джамала
Думаю, ви чули про випадки, коли домашні улюбленці починають ревнувати. В мене з собакою Баду це набуло неймовірних масштабів. Після народження Емірки у Баду почала випадати шерсть. За словами лікаря, причиною цьому був стрес через появи нового члена родини.
А тепер уявіть, що переживають тварини у цирку чи дельфінарії: біль, жах, страх??
Такі заходи, як Марш за права тварин, просто необхідні, щоби нагадувати нам, людям, про відповідальність, яку ми несемо за наше оточення.
Зустрічаємось о 12:00 у парку Шевченка і гучно нагадаємо, що у тварин мають бути права.
Захист слабких — справа сильних!
Інгрет Костенко
(INGRET)
Я обов’язково піду на Марш і запрошую кожного!
Мною рухає любов і співчуття. Вважаю, що ми всі повинні захищати і допомагати одне одному. Людина — найбільш усвідомлене створіння на планеті, яке може приймати рішення і має прагнути до створення чогось. Сумно спостерігати, коли тварин використовують для забави. Настав час змінювати звички й стереотипи, і Марш — крок на шляху до змін.
Боротьба за права тварин стала глобальною проблемою, яку не можна ігнорувати. Екологія погіршується, тварини вимирають, усе більше видів перебувають на межі зникнення і потрапляють до Червоної книги. І це лише дика природа!
Окремий біль — тварини в неволі. Люди ув’язнили їх, тримають у цирках і зоопарках — це жахливо і жорстоко. Коли люди припинять ходити в цирки, то попиту й необхідності тримати тварин у таких умовах не буде. Якщо у вас є хоч трохи любові до ближнього, міняйте свої звички та переконання, не привчайте своїх дітей і онуків до таких «розваг», а прищеплюйте їм любов і турботу про всіх навколо.
Тварини в нашому світі, як діти серед дорослих. Вони не можуть себе захистити, вони слабші, а ми цим користуємося, хоча не маємо жодного права на їхні життя.
Павло Вишебаба
(One Planet Orchestra)
Вірю, що вуличні зустрічі людей, комунікація між нами щодо прав тварин приведуть до того, що більше людей почнуть ДІЯТИ у напрямку законодавчого забезпечення прав тварин: вимагати цього від органів влади, аргументувати та переконувати їх.
Так, наприклад, в Україні триває кампанія ХутроOFF за законодавчу заборону виробництва хутра за прикладом 14 країн Європи. Ми спілкуємось із тими, хто приймає рішення: розробили законопроект, зустрічаємось із депутатами ВР, переконуємо, організовуємо мітинги під стінами парламенту, щоб продемонструвати суспільний запит. І гуманність може перемогти лише за широкої громадської підтримки та постійного тиску на владу в цьому питанні.
Тварини в нашому світі, як діти серед дорослих. Вони не можуть себе захистити, вони слабші, а ми цим користуємося, хоча не маємо жодного права на їхні життя. Тому люди мають боротися за їхні права та за їхні життя. Саме тому я традиційно йду на Марш за права тварин.
Антон Слєпаков
(«Вагоновожатые»)
Завжди, коли я в Києвi, ходжу на подiбнi заходи. Цього разу ми нарештi не на гастролях і я теж буду на Марші.
Менi близька тема захисту тварин. Саме з цих причин я став вегетарiанцем. До тварин у мене дуже велика повага та паритет. Вони нашi друзi.
Тварини розумнi, але, на жаль, не завжди можуть вiдстояти свої права. Тiльки покусати, а це не дуже конструктивно. Висловити заперечення проти вбивства їх же вони не можуть. Тому ми маємо допомогти тваринам і захистити їх. Це нормальний цивілизованний шлях майбутнього свiту, який має всi шанси стати хоч трохи гуманнiшим.
Марко Галаневич
(«ДахаБраха»)
На жаль, тварини за свої права не можуть вийти. Тому це мають робити люди, яким права тварин цінні. Я радію, що таких людей стає з кожним роком більше. У нас удосконалюється законодавство і правова база, але ще є куди рухатися.
Я не вживаю м’яса близько 10 років і солідарний із людьми, які відмовилися від їжі тваринного походження. Як відомо, це один із шляхів збереження нашої планети — чим більше буде вегетаріанців, тим довше проіснує наш світ. Зрозуміло, що не всі можуть собі дозволити зовсім відмовитися від м‘яса. Але можна робити вихідні «безм’ясні» дні, і це вже буде великим подарунком для планети й тварин зокрема.
Мене з колективом не буде в Україні в день проведення Маршу, та я пішов би обов’язково.
Люди занадто довго дозволяли собі переходити моральні межі
Ната Жижченко
(ONUKA)
На жаль, в Україні довго не було схожих ініціатив. Я дуже рада, що організатори Маршу — спільнота UAnimals — отримали підтримку серед людей в усіх містах України. Їхня просвітницька діяльність щодо тварин у цирках та дельфінаріїв дуже важлива.
Я дуже люблю тварин. На жаль, вони не можуть заявити про свої права та відстоювати їх. Тому круто, що є люди, які відстоюють їхні права в Україні, а публічні особистості їх підтримують і доносять сенси до широкої аудиторії.
Максим Іщенко
(Small Depo)
Я хочу піти, мною рухають емпатія і гуманізм. Насильство потрібно викорінювати, тварини заслуговують кращого ставлення до себе.
Люди занадто довго дозволяли собі переходити моральні межі. Цирки, більшість зоопарків, хутряне виробництво, умови утримання на фермах, досліди на тваринах — усе це потрібно припинити, або хоча б почати пильно контролювати і карати за порушення правил.
Усе живе має мати право на існування. Я ніколи не агітую за те, що люди повинні відмовитися від тваринної їжі, але бути добрішими й трошки усвідомленішими нікому не завадить.
Анастасія Шевченко
(СТАСІК)
Я піду на Марш, тому що такий формат акції завжди має конкретну мету та вимоги, заради яких його організовують, і показує кількість зацікавлених у вирішенні проблеми. Це важливо, тому що чиновники чомусь завжди думають, що одиниці цікавляться правами тварин. А це не так.
Боротися за права тварин варто просто для того, щоб залишалися рамки нормального існування на планеті як людей, так і тварин. Ми співіснуємо в цьому світі й не повинні псувати життя одне одному.
Невже не виникає бажання зберегти те, чого вже і так мало лишилося? Мені соромно. Давайте вчитися усвідомлювати свої вчинки.
Саша Кольцова
(«Крихітка»)
Планую піти, бо треба ставати на захист тих, хто тобі довірився і сам себе не захистить. У нас, як у суспільства, проблема зі ставленням до чужих прав і свобод. Ми ще, як суспільство, не навчились враховувати потреби іншого, мати повагу до іншого. І перед тим, як навчитись поважати людину з іншим світоглядом, орієнтацією, можливостями, потребами, віруваннями, можна потренуватись на тваринах. Ознаки зрілого суспільства, демократія tested on animals (протестована на тваринах — прим. ред.). Давайте спробуємо не допускати жорстокості, експлуатації, вбивств тварин, а там, може, і до людей довчимося.
Даша Астаф’єва
Я часто говорю, що тварин люблю більше за людей. В епоху, коли люди не тільки створюють прекрасні речі, розвивають корисні технології, вони також шкодять навколишньому середовищу, від цього страждають і тварини. Мені шкода, що для створення чогось необхідно вбивати природу. Так склалося, що це в першу чергу рухає мною. Я з дитинства відчуваю резонанс з тими, хто в біді.
Якщо кожен день відбуваються відкриття, люди створюють шедеври в різних сферах життя — це актуально, чому в цей же час фото з крокодильчиком на пляжі або прогулянка в центрі міста на коні, заплив із дельфіном або похід у цирк мають практично таку саму актуальність? Невже не виникає бажання зберегти те, чого вже і так мало лишилося? Мені соромно. Давайте вчитися усвідомлювати свої вчинки.
Я з задоволенням підтримаю Марш і сподіваюся, мені вдасться вирватися з щільного графіка і прийти. Намагаюся завжди брати участь у подібних заходах і закликаю всіх людей підтримувати тварин.
Читайте також найяскравіші цитати українських артистів.