Плейлісти

Урок дойчрепу: головні пісні німецького репу, які ви маєте почути

Аліна Кучма

Що з репом у США та Великобританії, зрозуміло. А як щодо Європи? Філологиня і фанатка місцевої музики Аліна Кучма склала для вас плейліст «дойчрепу» і розповіла історію його появи та розвитку.

Німецький реп з’явився у 1980-х і тоді, зрозуміло, був винятково в андерграунді. Перші треки були написані англійською, зміст був переважно політичним, а музика — примітивною.

Разом із культурою графіті та брейкдансом реп прийшов у країну з США: через американські фільми та з американськими солдатами, розміщеними на території Німеччини.

У поп-культуру «дойчреп» (Deutschrap), як називають його місцеві, вивели Die Fantastischen Vier та Rödelheim Hartreim Projekt у 1990-х, коли про їхню музику почали писати медіа. Пізніше з’явилися Fettes Brot, Beginner, Samy Deluxe та інші, а в 2000-х німецький реп уже почав проскакувати в чарти. У цей же час активними в німецькому репі стали мігранти, які проживали в Німеччині.

Тоді ж «стара школа» при нагоді звинувачувала «нову школу» в тому, що у них несерйозні тексти і для них реп — це розвага. Якраз тоді в реп прийшли мігрантські теми: безробіття, відсутність перспектив для молоді, расизм, злочинність і наркотики. Ну і сленговий вокабуляр німецької школоти різко розширився в декілька разів.

Зараз реп у Німеччині — явище абсолютно мейнстрімне, хоч і контроверсійне. Федеральна експертиза небезпечних для молоді медіа його терпить, бо ж свобода слова. Але от найбільшу німецьку музичну премію Echo Awards таки довелося закрити в 2018-му, коли репери Farid Bang i Kollegah у своєму альбомі (перемога в номінації «Найкращий хіп-хоп альбом») невдало зачепили жертв Аушвіца.

У цьому плейлисті авторка намагалася зібрати всього потрошку, від party-rap до франкфуртського гангста-репу, хоча все одно вийшло більше white boy rap.

Ми зібрали плейліст на різних платформах. Вмикайте та додавайте собі:

Читайте також про 11 українських хіп-хоп альбомів, які ви могли пропустити