Історія гурту Threatin як приклад того, що в сучасному інформаційному просторі можна успішно симулювати будь-який показник популярності.
Новини
Музикант підробив світову популярність за великі гроші. Але провалився
Останніми днями світові ЗМІ обговорюють обман гурту Threatin. Колектив з Америки поїхав у начебто розпроданий тур Європою та Британією у листопаді. У підсумку виявилося, що популярність гурту, на яку клюнули організатори, є вигаданою.
6 листопада банда грала четвертий концерт туру в Брістолі, у клубі Exchange. Менеджмент артиста запевнив організаторів, що на виступ продано декілька сотень квитків. Правда була іншою — на концерті в залі було 4 людини: менеджер та звукач Threatin та учасники банди для розігріву.
Такою лажею зацікавилися представники клубу і згодом дізналися, що на минулих концертах гурту ситуація з глядачами була схожою. Після публікації менеджменту клубу історія пішла в ЗМІ та набула розголосу.
Зараз відомо, що Threatin — проект музиканта Джареда Третіна, який засновано у 2012 році. У 2015 вийшов кліп на пісню Living Is Dying, ще за 2 роки — альбом, на якому на всіх інструментах зіграв Джаред.
Відео зібрало більше мільйона переглядів, але до хайпу з обманом на Spotify гурт мав лише 40 слухачів. Вочевидь, перегляди накручені за гроші. Як і 38 000 лайків на Facebook-сторінці. До речі, на сторінках концертів гурту в Британії відмітились жителі Бразилії, теж боти.
Для розвитку легенди успішності Джаред вигадав лейбл Superlative Music Recordings, на який «підписані» або вже неіснуючі колективи (The Great Society), або вигадані, що мають співзвучні назви з реальними гуртами (Ice Age). Концертами Threatin начебто займалася букінг-агенція StageRight Bookings. В її ростері ті самі гурти, що і на «лейблі». Обидва сайти виглядають так, наче їх зробив школяр у програмі Paint.
Також Джаред створив сайти піар-компанії та декілька фейкових музичних видань, на позитивні публікації яких посилався у прес-релізах. Зімітований успіх дозволив Threatin забронювати тур Європою, який логічно провалився.
Після того, як обман розкрили, туровий гітарист і барабанщик покинули гурт. Басист залишився, тому що в нього немає грошей на квиток до Америки.
14 листопада, коли історія Threatin уже розійшлася по світових ЗМІ, Джаред написав твіт. Це єдиний коментар до ситуації від нього.
Що таке фейкові новини? Я створив хайп на пустому місці. Якщо ви читаєте це, то ви частина ілюзії.
Це єдиний коментар до ситуації від нього.
What is Fake News? I turned an empty room into an international headline. If you are reading this, you are part of the illusion.#Marketing #Psychology #SocialMedia #FakeNews #Threatin #BreakingTheWorld #MusicIndustry @NBCNews @BBCNews @JoeRogan @RollingStone @billboard pic.twitter.com/vsvHHPDpze
— Threatin (@JeredThreatin) 14 листопада 2018 р.
В цій історії ще багато деталей, але жодна з них не дає відповіді на головне питання: заради чого Джаред витратив купу грошей на ботів, лайки, переліт до Європи та оренду залів?
Читати також про чудака Lil Pump, який відправив на небо кульку з марихуаною.
Читайте також про те, як репер Lil Xan передозувався чіпсами.